Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

Urząd Miasta i Gminy Górzno zadeklarował Staroście Powiatowemu w Brodnicy współorganizację dożynek w bieżącym roku. Niestety, decyzją Zarządu Starostwa Powiatowego współorganizację przydzielono sąsiedniej gminie Świedziebnia. Niemniej jednak, jak co roku, udział naszej gminy został zaznaczony poprzez wystawienie naszego stoiska promocyjnego promującego walory turystyczne oraz produkty spożywczo – garmażeryjne przygotowane przez mieszkańców i firmy z terenu naszej gminy.

 

Podczas uroczystości podsumowującej tegoroczny trud i pracę rolników z terenu Powiatu Brodnickiego, wśród wielu wyróżnień, doceniony i wyróżniony został również mieszkaniec naszej gminy – Pan Andrzej Krusiński. Wyróżnienie zarekomendowali członkowie Komisji do Spraw Wsi i Rolnictwa Rady Miejskiej w Górznie. Z okazji Święta Plonów, Burmistrz Miasta i Gminy Górzno,  w imieniu własnym i społeczności gminnej, wręczył pamiątkowy grawer oraz przekazał wyrazy uznania za działalność na rzecz rozwoju rolnictwa w gminie.

 

Chcielibyśmy podziękować dyrektorowi OEW WILGA, Hotelu DWOREK WAPIONKA, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Miesiączkowie oraz mieszkańcom Górzna i sołectw: Fiałki, Zaborowo, Szczutowo i Górzno Wybudowanie za przygotowanie wyśmienitych zup, ryb, ciast, chleba, miodu, twarogu, smalcu i ogórków. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które przygotowały i obsługiwały stoisko gminne podczas dożynek: Domagalska Wanda, Wiśniewska Anna, Aranowska Marta, Rosa Barbara, Gronowska Justyna, Zawadzka Teresa, Lewandowska Maria, Luda Marzena, Sylwia i Łukasz Blinkiewicz, Zielaziński Jan i Jacek Kwas.