Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

Górznieńska sztafeta 20 września zgromadziła przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury (lokalnego organizatora wydarzenia) ponad dwudziestoosobową grupę dzieci, dorosłych i seniorów. Dla zdrowia, dla przyjemności, w celu oderwania się od komputerów, telewizorów, od ogródków oczekujących na jesienne porządki uczestnicy "Międzypokoleniowej sztafety turystycznej" udali się na marsz do Leśniczówki Górzno.

Po drodze, która wiodła m.in. przyrodniczo-leśną ścieżką dydaktyczną "Szumny Zdrój", nie sposób było nie porozmawiać z seniorami z Klubu Seniora "Radosna Jesień" i wysłuchać opowieści jak zmieniała się okolica, gdzie chodzili się kiedyś kąpać, jak spędzali czas wolny, gdzie odbywały się zabawy, jakie nazwy zwyczajowe nosiły poszczególne miejsca... Ponadto młodzi wysłuchali historii związanych z "placem szkolnym", gdzie odbywały się potańcówki, rozgrywki sportowe oraz historii związanej z pomnikiem ku czci zmarłych milicjantów w wyniku powojennych walk z oddziałami Armii Krajowej. Przy leśniczówce zaplanowaliśmy ognisko i pieczenie kiełbasek, ale pogoda pokrzyżowała nam plany i nie był to deszcz! Dzień wcześniej dowiedzieliśmy się, że jeśli w nocy nie będzie opadów, to ze względu na panującą w lesie suszę nie możemy rozpalać żadnego ognia. Do pouczenia odnieśliśmy się z należytą powagą i kiełbaski oraz przygotowane kanapki spożyliśmy pod przyleśniczówkową wiatą. Uczestnicy sztafety otrzymali materiały dydaktyczne przygotowane przez PTTK, ogólnopolskiego organizatora sztafety. Dodatkowo uhonorowano najstarszego i najmłodszego z uczestników, a nagrody dla nich, w postaci gier planszowych, ufundował  i osobiście wręczył, uczestnik sztafety, Burmistrz Górzna Robert Stańko.