KULTURALNY ADRES - www.gok.gorzno.pl

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

DOKUMENTY DO POBRANIA
-0001-11-30 00:00
DO POCZYTANIA
2016-01-01 00:00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Podstawowym celem działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie animowanie działań kulturalnych oraz upowszechnianie kultury. To wielokierunkowa działalność w zakresie tworzenia przestrzeni kulturalnej w mieście i w gminie, działania na rzecz integracji społecznej oraz kształtowania nawyków mieszkańców do aktywnego współtworzenia i odbioru różnorodnych form spędzania czasu wolnego.

GOK jest inicjatorem lub partnerem różnych wydarzeń, jak spektakle teatralne, seanse filmowe, wystawy malarstwa, fotografii i rysunku, przeglądy piosenki, mini festiwale, spotkania z pasjonatami. Współorganizuje zajęcia dla dzieci w formie półkolonii w trakcie ferii zimowych i wakacji letnich. GOK to również lokal, z którego korzysta Urząd Miasta i Gminy w celu przeprowadzania posiedzeń Rady Miasta Górzno oraz komisji gminnych.

Ponadto organizowane są szkolenia dla mieszkańców miasta, rolników oraz urzędników. 

W takim wymiarze GOK działa od 2012 roku. W 2014 r. uczestniczyliśmy w programie Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury +", w trakcie którego przeprowadziliśmy diagnozę potrzeb kulturalnych w gminie Górzno. Zrealizowaliśmy także 5 inicjatyw lokalnych, które wynikały z potrzeb i marzeń mieszkańców. Działania te wyłoniły swoistych liderów w środowiskach, z których się wywodzą. Pokazało to również źródła konfliktów, nad którymi zamierzamy pracować w kolejnych projektach, kładąc nacisk na integrację. 

Z ewaluacji tych działań wynikło, że budynek GOK przestał być "głuchym miejscem", coraz częstsze są wizyty mieszkańców gminy, by podzielić się uwagami, spostrzeżeniami, porozmawiać o pomysłach, a czasami wręcz by posiedzieć, odpocząć, pograć w gry planszowe, porozmawiać albo być wysłuchanym. Gminny Ośrodek Kultury jest w ciągłym ruchu planujemy, projektujemy, szkolimy się, uczestniczymy w wielu inicjatywach.

Zapraszamy do nas z pomysłem lub bez, jesteśmy dla Ciebie.