KULTURALNY ADRES - www.gok.gorzno.pl

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

DOKUMENTY DO POBRANIA
-0001-11-30 00:00
DO POCZYTANIA
2016-01-01 00:00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się „Festiwal Piosenki Rodzinnej”. W idei nam przyświecającej temu muzycznemu spotkaniu nie chodziło wcale, o piosenki związane z rodziną, choć i takie były, ale o wystąpienie na scenie przynajmniej 2-ch osób związanych więzami krwi. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, rodzeństwa, kuzyni, kuzynki i inne, słowem, wszelkie możliwe koligacje były na scenie dozwolone. Dowolny był również podkład muzyczny, można było zaśpiewać a capella albo przy akompaniamencie instrumentu, jedyny wymóg, to przy podkładzie muzycznym, dozwolona była sama linia melodyczna utworu.

[Galeria zdjęć] 

W naszym pierwszym festiwalu, który nie miał charakteru konkursu, wzięło udział 6 zespołów i były to dosłownie prawie wszystkie wymienione powyżej koligacje rodzinne. Wszyscy schodzili ze sceny oklaskiwani gromkimi brawami.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubeczki i rodzinne gry kieszonkowe. Ponadto nagrodą publiczności, spośród której każdy miał prawo oddać jeden głos na dowolny zespół, nagrodzono Dianę Kaźmierską wraz z dziadkiem Krzysztofem, który przyjechał by zaśpiewać z wnuczką naprawdę „z daleka”.

 

Już dziś zapraszamy na rodzinne śpiewanie za rok w jeszcze szerszym, rodzinnym gronie!