KULTURALNY ADRES - www.gok.gorzno.pl

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

DOKUMENTY DO POBRANIA
-0001-11-30 00:00
DO POCZYTANIA
2016-01-01 00:00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Pierwszy tydzień ferii upłynął pod kątem fotografii. Blisko 15-oro dzieci i młodzieży uczestniczyło w warsztatach fotograficznych, które zostały zorganizowane przez GOK oraz Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Uczestnicy poznali tajniki fotografii cyfrowej. Odbył się spacer w terenie, w trakcie którego „upolowano” kilka ciekawych ujęć. Każdy z uczestników mógł wybrać trzy zdjęcia do wywołania w formacie A3, które do 6 marca stanowiły część wystawy powarsztatowej na scenie w GOK-u. Ponadto każdy z młodych fotografów otrzymał na pamiątkę swoje zdjęcia na płycie CD. 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ:

[Wspomnienie ferii zimowych][Gra terenowa][Ferie zimowe z GOK]

W trakcie ferii, również wspólnie z G-LPK, w sobotę 21 lutego odbyła się Międzypokoleniowa Gra Terenowa wokół jeziora Górznieńskiego, w której uczestniczyło blisko 60 osób. Piękno przyrody wokół jeziora odkrywali uczestnicy zabawy, którzy przyjechali specjalnie w tym celu m.in. z Brzozia, Wąbrzeźna, Kowalewa Pom., Torunia oraz sami mieszkańcy Górzna. Więcej wraz ze zdjęciami na stronie internetowej parku pod adresem: http://www.parki.kujawsko-pomorskie.pl/glpk/historia-parku/wydarzenia-i-informacje/1098-szlakiem-legend-wokol-jez-gorzno

Drugi tydzień upłynął w zabawowej atmosferze z czterema studentkami wolontariuszkami z programu PROJEKTOR – WOLONTARIAT STUDENCKI. Joanna, Agnieszka, Aga i Magda przyjechały do dzieci z Górzna i okolic z Rzeszowa, aby podzielić się swoją wiedzą i pasjami.

Dzień pierwszy to tradycyjnie wzajemne poznanie się, stworzenie wewnętrznego regulaminu oraz gier integracyjnych.

W drugim dniu odbyły się zajęcia z chemii . Wolontariuszki przeprowadziły proste doświadczenia wykonane w formie warsztatów: zegar jodowy, wskaźniki chemiczne, mini-oczyszczalnia ścieków, wulkan domowy Dodatkowo uczestnicy robili żelki domowym sposobem.

Kolejny dzień to praca z materiałami, które nadają się do ponownego wykorzystania. Wykonanie robotów z opakowań (kubeczki po jogurtach, papierowe talerzyki, pudełka, reklamówki), podstawy segregacji odpadów, dlaczego należy dbać o środowisko oraz zajęcia artystyczne.

Czwarty dzień zdominował taniec BELGIJKA, którego z wielkim zapałem i uśmiechem na ustach uczyła się cała grupa.

Ostatni dzień ferii to podsumowanie projektu. Quizy wiedzy: o symbolach narodowych, alfabet polskości, konkurs wiedzy o Polsce, co to znaczy być patriotą?

Na zakończenie wspólna fotografia, podziękowania, upominki oraz łzy szczęścia, zadowolenia i troszkę żalu, że już koniec ferii.