• Witamy w GOK GÓRZNO

W sobotę 21.02.2015 r. GOK był miejscem startu międzypokoleniowej gry terenowej pt.: „Szlakiem legend wokół jeziora Górzno”. Wspólnie z Górznieńsko-Lidzbarskim Parkiem Krajobrazowym, w ramach obchodów Dnia Przewodnika Turystycznego, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, blisko 60 osób z całego województwa, przy słonecznej pogodzie wyruszyła w blisko 6 km trasę.

[Galeria zdjęć]

Uczestnicy w 2-3 osobowych zespołach musieli zmierzyć się z przygotowaną na ten cel trasą, na której rozmieszczono punkty z zadaniami do rozwiązania. Każda z grup otrzymała terenową kartę pracy, mapę z naniesioną trasą i punktami oraz scenariusz (wierszem pisany!) opisujący przebieg ścieżki. Zadania poruszały tematykę górznieńskich legend takich jak: o dzwonach kościelnych, topielcu, dziewiczym kopcu czy też czarnym kocie. Podążając wokół jeziora Górzno uczestnicy odwiedzali kolejne miejsca, z którymi wiązały się owe ludowe opowiastki. Pełne energii ekipy ruszały w teren ok godz. 10:00, jedna po drugiej w 2-minutowych odstępach. Po około 1,5-godzinnej wędrówce zawodnicy docierali do mety, zmęczeni, ale zadowoleni. Trzy zespoły, które poprawnie rozwiązały najwięcej zadań, w razie równej ilości punktów liczył się czas, zostały nagrodzone. Nagrodą wyróżniono także najmłodszego uczestnika zabawy oraz najbardziej ubłoconego. 

Inne zdjęcia na profilu G-LPK.

W trakcie gry obecna była regionalna telewizja (TVP Bydgoszcz) i jak poinformował nas realizujący nagranie, pan Sławomir Lewandowski, relacja będzie emitowana w ramach programu Bydgoszcz Eko News w czwartek 12 marca o godz 17:35 (powtórka w sobotę 14 marca o 18:24).