• Witamy w GOK GÓRZNO

Drugą odsłoną projektu "A dokąd to?" z programu NCK "Kultura-Interwencje 2021" był wyjazd do ARTeria - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach. 

Po kolejną porcję wiedzy, doświadczeń i inspiracji wyjechały reprezentantki naszych Kół Gospodyń Wiejskich na Śląsk. Uczestniczki poznały działalność centrum kultury oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Ornontowicach. Ponadto uczestniczyły w warsztatach kulinarnych z przygotowania produktu regionalnego jakim jest KOPA ORNONTOWICKA. Zwiedziły Muzeum Historii Katowic, gdzie uczestniczyły w warsztacie z "godki" śląskiej. Poznały z przewodnikiem górniczą dzielnicę Nikiszowiec. Lokalny Teatr Naumiony przedstawił po śląsku swój spektakl "Utopek". Wieczorem odbył się "Babski comber" nawiązujący do śląskiej tradycji karnawałowej, której tematem przewodnim było nakrycie głowy. Na koniec wizyty na Śląsku uczestniczki zwiedziły Sztolnię Królowa Luiza.

Już nie możemy się doczekać chwili, kiedy będziemy gościć przedstawicielki kół z południa i północy w Górznie :) Odbędzie się to od 17 do 19 września 2021r.