• Witamy w GOK GÓRZNO

Po raz siódmy z okazji św. Jana świętować będziemy na górznieńskim rynku "wJANki". W sobotę 26 czerwca, od 15:00 do 21:00, czeka na Państwa moc atrakcji.

Od 15:00 do 19:00 dostępni będą do Państwa lokalni rzemieślnicy proponujący następujące warsztaty: wicia wianków, kowalski, krawiecki, ceramiczny, pszczelarski, alchemiczny, filc na zimno. Każdy z warsztatów będzie dostępny za darmo przez czas trwania festynu, ponadto stoisko edukacyjne wraz z konkursem przygotował dla Państwa Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Dodatkowo będą dostępne stoiska z rzemiosłem.

Od 15:00 do 19:00 dostępna będzie przestrzeń z grami i zabawami dla najmłodszych oraz kącik cyrkowy.

Od 15:00 do 21:00 stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Ok. 19:00 zapraszamy na specjalny pokaz cyrkowy. Spektakl przedstawia historię szalonego cyrkowca i łączy w sobie świat cyrku, teatru i komedii. Podczas spektaklu zobaczymy elementy iluzji, żonglerki, będzie połykanie ognia, ekwilibrystyka oraz jazda na żyrafie. Widowisko opiera się na stałej interakcji z publicznością oraz improwizacji.

O odpowiedni "wJANkowy" muzyczny klimat zatroszczą się dla Państwa zespół "CZTERY / NA TRZY" oraz Piotr Skarżyński.

Jako organizatorzy przewidzieliśmy konkurs na najbardziej aktywnego uczestnika festynu. Na początku będzie można odebrać w jednym ze stoisk specjalny kupon, na którym uczestnik gromadzić będzie pieczątki potwierdzające udział w warsztatach, po odwiedzeniu odpowiedniej liczby miejsc, podpisaniu kuponu i złożeniu we wskazanym miejscu będzie uczestniczył w losowaniu nagród niespodzianek (ich liczba ograniczona). Losowanie odbędzie się w godzinach 18:30-19:00.

Nad bezpieczeństwem czuwać będą strażacy z OSP Górzno

Festyn to wynik współpracy i chęci zaangażowania wielu stron, a są nimi strażacy z OSP, Liceum Ogólnokształcące w Górznie, lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz Urząd Miasta i Gminy Górzno.

UWAGA!!! W związku z odbywającym się festynem informujemy mieszkańców zamieszkałych na rynku, że otrzymaliśmy pozwolenie od Zarządu Dróg Powiatowych oraz innych instancji na wyłączenie z ruchu samochodowego od 14:00 do 23:00 w/w przestrzeni (przy wjazdach będą stali strażacy z OSP). Przystanek autobusowy na czas "wJANków" przeniesiony zostanie w okolice starej siłowni (ul. Matejki). Za utrudnienia przepraszamy.