• Witamy w GOK GÓRZNO

To już po raz 8 GOK w Górznie będzie organizatorem "Lata w teatrze". "Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W tym roku kwota dofinansowania dla nas to 38000,00zł.

W "teatralną dwutygodniową przygodę" wyruszymy wraz z grupą uczestników 26 lipca. Tym razem w formie kolonii, grupa będzie zakwaterowana w ośrodku Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Miętowy Gaj" w Gaju-Grzmięcej. W tym roku, po raz trzeci, realizować będziemy "Lato w teatrze +", jako jedna z 7 instytucji w Polsce. Formuła "+" polega na przeprowadzeniu projektu w partnerstwie z inną instytucją, która do tej pory nie brała udziału w projekcie. Dwa lata temu był to MGOK Lidzbark, rok temu Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy, a w tym, naszym partnerem jest Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie.

Na zakończenie tegorocznych warsztatów, w tym roku odbywających się pod hasłem "Drzewo", na 6 sierpnia uczestnicy przygotują dla Państwa teatralną niespodziankę. Dla naszych wiernych widzów mamy przewidziany na to wydarzenie końcowe transport z Górzna do Zbiczna.

Szczegółowe informacje będziemy Państwu dostarczać poprzez znane Państwu kanały informacji (plakat, gablota, media społecznościowe, strona internetowa). 

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury,  Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.

Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze