• Witamy w GOK GÓRZNO

W Górznie od 2 do 14 lipca, już po raz piąty, odbywa się Lato w teatrze. To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który popularyzuje aktywne i twórcze działania teatralne podczas wakacji.

W tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci i młodzież, na kanwie baśni H. CH. Andersena „Kalosze szczęścia” oraz własnych przemyśleń o tym, czym jest szczęście i czy za wszelką cenę należy do niego dążyć, tworzą scenariusz spektaklu. Podczas dwutygodniowych warsztatów uczą się elementów teatru cieni, pantomimy oraz teatru przedmiotu, by już w piątek, 13 lipca, zaprezentować widowisko mieszkańcom i turystom. Zapraszamy!

Ponadto prowadzimy codziennego "letnioteatralnego" bloga, z bieżącymi informacjami, postępami prac, zdjęciami... Adres: https://gokgorznolwt.blogspot.com/

Autorka zdjęć: Katarzyna Pietruska

Opis programu:

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze,  mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej o programie na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

www.facebook.com/instytutteatralny