• Witamy w GOK GÓRZNO

Gminny Ośrodek Kultury w Górznie był również w tym roku siedzibą sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab współtworzyło blisko 40 wolontariuszy, dzieci, młodzieży i dorosłych z miasta i gminy Górzno oraz z gmin ościennych. Wokół finałowego 11 stycznia odbyło się wiele atrakcji i możliwości wsparcia inicjatywy Jurka Owsiaka. 9 stycznia w GOK-u odbył się orkiestrowy turniej tenisa stołowego, 8 graczy wpisowym zasiliło puszki wolontariuszy. 10 stycznia, w lokalnym barze Gastronomia u Włodka, zorganizowano orkiestrowy turniej w piłkarzyki o puchar burmistrza Górzna.

[Galeria zdjęć] 

Ponad 20-tu amatorów stołowej „piłki nożnej” wpisowe przekazało do puszki. Oprócz turnieju licytowano możliwość rozegrania meczu przeciwko parze burmistrz Tomasz Kinicki, komendant posterunku policji Arkadiusz Kubećka. 11 stycznia w auli zespołu szkół w Górznie odbył się WOŚP'owy turniej brydża, gdzie 22-ch uczestników przekazało wpisowe do puszek. Również w niedzielę odbyło się strzelanie z karabinka na strzelnicy OSP Górzno, gdzie uczestniczący chcąc wziąć udział w turnieju wspierali konto orkiestry wrzucając datki do puszek.

Jeszcze przed finałem w godzinach 13:00-15:30 w GOK-u odbyły się dla dzieci darmowe (sponsorowane przez lokalną firmę) warsztaty cyrkowe poprowadzone przez Grupę Cyrkową BEDEKUS z Brodnicy. Dzieci, oprócz zajęć integracyjnych, które było niejako na rozgrzewkę, miały okazję najpierw zobaczyć do czego służą przedmioty używane przez cyrkowców, a później samemu dotknąć i spróbować swoich sił w żonglowaniu piłeczkami, chustami, maczugami czy pojkami, w kręceniu talerzem na patyku, w kręceniu TRZEMA (!) kółkami hula-hop, jak również w jeździe na monocyklu. Dorosłym, obecnym na warsztatach rodzicom, nie udało się nie uczestniczyć, ponieważ i oni zostali zaproszeni do spróbowania swoich sił w żonglowaniu.

W niedzielę 11 stycznia od 17:00 rozpoczęliśmy w GOK-u licytacje przeplatane orkiestrowym graniem i śpiewaniem, które wsparli Karolina Dęmbińska wraz z Piotrem Skarżyńskim, Zuzia Luda oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gołkowie. Wewnątrz w trakcie górznieńskiego finału oblegane były stoiska: sklepikowe, w którym można było wesprzeć działania WOŚP poprzez zakup przedmiotów przekazanych przez sponsorów/darczyńców, Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego prezentujące działania parku jak również gry i zabawy, gastronomiczne z zupami, chlebkiem z okrasą oraz ciastami upieczonymi przez samych wolontariuszy albo ich członków rodziny. Pogoda (silne wiatry) nie pozwoliła na by kucyki ze Stajni Leźno czuły się swobodnie i bezpiecznie, dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję o odwołaniu tej atrakcji.

Równo o 20:00 wystrzeliło z górznieńskiego rynku ŚWIATEŁKO DO NIEBA, które samodzielnie odpalił tegoroczny sponsor światełka, właściciel Stacji Paliw JANKO. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci i strażacy, którzy również czynnie wsparli działania górznieńskiego sztabu.

Datki zebrane do puszek w kwocie 5677,05 zł już zostały przekazane na konto Fundacji WOŚP z przeznaczeniem na tegoroczny cel: "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów".

Sponsorzy i wspierający tegoroczny, XXIII finał WOŚP: Stacja paliw JANKO Górzno, Górznieńsko Lidzbarski Park Krajobrazowy, Gospodarstwa Ogrodniczo-Sadownicze Jerzy Grochowalski, Gospodarstwa Ogrodniczo-Sadownicze Piotr i Wojciech Grochowalscy, Dworek Wapionka, Cukiernia Mi-Go, Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA, Gospodarstwo agroturystyczne Ewa i Henryk Cukrowscy, Producent mebli ANNA Bartniczka, Koło Gospodyń Wiejskich w Bartniczce, BS Brodnica, Nadleśnictwo Brodnica, UNIFREEZE Miesiączkowo, Cofresco, Paweł Olender, Jagoda Szóstakowska, Gabinet kosmetyczny Grażyna Krzykalska, Salon Fryzur IWONA w Radoszkach, Pracownia na kółkach Zdroje, KUŹNIA Zaborowo, Euro Light Złotoria, CBR MEDIA, Samorząd uczniowski SP w Górznie, Redzińska Elżbieta, Nadarzewska Kamila, Małgorzata Lipka, Dominik Modrzyński 6 lat z Zaborowa, OSP Górzno, Posterunek Policji w Górznie, Urząd Miasta i Gminy Górzno, Energa, Zespoły Szkół w Górznie i Gołkowie, Dom Dziecka w Brodnicy, mała gastronomia „u Włodka”. Ponadto przedmioty do licytacji i do sklepiku przekazało wielu anonimowych donatorów. Wszystkim składamy ogromne podziękowania. Do zobaczenia za rok!