PLAN IMPREZ 2018
2018-01-01 00:00

Zapraszamy Państwa do naszej sali na koncert / spotkanie / podróż pt.: "Mikołajki z góralami". 6 grudnia 2019r. o 19:00 na scenie GOK-u zaprezentuje się Kapela Andrzeja Kalaty z Zakopanego.

"Etnokuchnia / Poszukiwania" to projekt zrealizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Górznie z programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2019" i składał się z otwartych spotkań z regionalistami, historykami, etnografami, podczas których słuchaliśmy i dyskutowaliśmy na temat naszych regionalnych kulinariów. Następnie odbyły się zamknięte (dla członkiń KGW z gminy Górzno) warsztaty kulinarne w Dworku Wapionka. Całość oficjalnie zakończyliśmy festynem na rynku w Górznie. Wartością DODANĄ była zabawa w świetlicy w Miesiączkowie zorganizowana wspólnie przez KGW Miesiączkowo, KGW Gminy Górzno, KGW Zaborowo oraz KGW Górzno-Wybudowanie połączona z oglądaniem poniższego filmu.

Z okazji przypadającego na koniec października Międzynarodowego Dnia Animacji zapraszamy do GOK-u na prezentację filmów animowanych laureatów 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Na program składa się 18 krótkich filmów, ok. 110 min.

Idea Międzynarodowego Dnia Animacji zrodziła się na początku XXI wieku dla upamiętnienia pierwszego publicznego pokazu animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda, który odbył się 28 października 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu. Powszechnie uznaje się to wydarzenie za symboliczny początek historii animacji.

Zapraszamy na otwarcie wystawy zdjęć Mławianina Janusza Dębskiego połączone z wieczorkiem muzyczno-poetyckim w wykonaniu jego przyjaciół: Anny Sowy-Matalińskiej, Heleny Grąckiej, Jarosława Aftyka oraz Jacka Mianowskiego. Na zdjęciach zobaczymy pałace, kościoły, Mławę i okolice. Wernisaż odbędzie się 15 listopada 2019 o 18:30. Wstęp wolny. Wystawa dostępna będzie do połowy grudnia 2019.

Kończymy projekt "Etnokuchnia / Poszukiwania" w ramach programu NCK: EtnoPolska 2019. Po wykładach na temat kuchni lokalnej (dobrzyńskiej, brodnickiej, kujawsko-pomorskiej), po warsztatach z przepisami na dania lokalne, przyszedł czas na zakończenie, świętowanie. Świętować będziemy już w najbliższą sobotę 12 października 2019 od 15:00 do 21:00 na górznieńskim rynku. W trakcie spotkania (od 15:00 do 17:30) zaproponujemy animacje dla najmłodszych, towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo, również do tańca! Jadło zapewnią cztery Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Górzno (tj. KGW Miesiączkowo, KGW Gminy Górzno, KGW Górzno Wybudowanie oraz KGW Zaborowo). Nie zabraknie lokalnych smakołyków.