PLAN IMPREZ 2018
2018-01-01 00:00

Kończymy projekt "Etnokuchnia / Poszukiwania" w ramach programu NCK: EtnoPolska 2019. Po wykładach na temat kuchni lokalnej (dobrzyńskiej, brodnickiej, kujawsko-pomorskiej), po warsztatach z przepisami na dania lokalne, przyszedł czas na zakończenie, świętowanie. Świętować będziemy już w najbliższą sobotę 12 października 2019 od 15:00 do 21:00 na górznieńskim rynku. W trakcie spotkania (od 15:00 do 17:30) zaproponujemy animacje dla najmłodszych, towarzyszyć nam będzie muzyka na żywo, również do tańca! Jadło zapewnią cztery Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Górzno (tj. KGW Miesiączkowo, KGW Gminy Górzno, KGW Górzno Wybudowanie oraz KGW Zaborowo). Nie zabraknie lokalnych smakołyków.

I w tym roku organizujemy Międzypokoleniową Sztafetę Turystyczną PTTK, dlatego już teraz rezerwujcie sobie Państwo sobotę 28 września na wspólny spacer albo masz z kijkami nordic walking albo na rowerze. To już czwarty raz kiedy zapraszamy Państwo do wzięcia udziału w sztafecie pod naszym hasłem "Razem do trójstyku". Proponujemy Państwu wspólne wędrowanie do kamienia opatrzonego herbami trzech województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Już teraz wiadomo, że przy kamieniu spotkamy grupy i indywidualnych turystów z Lidzbarka Welskiego, Lubowidza, Żuromina i okolic. Po wspólnym przywitaniu udamy się do Gościńca Myśliwskiego w Konopatach (na pieszo ok 1,2km) na piknik integracyjny. Sczegóły na plakacie, a zapisy w GOK-u. Dla startujących z Górzna zapewniamy powrotny transport.

"Debata kulinarna pomiędzy Antkiem, a Śledziem". W debacie o kulinarnych zwyczajach, daniach, o tym jak i co podawano na stoły w naszych okolicach wezmą udział panowie: Piotr Grążawski i Andrzej Szalkowski. „EtnoKuchnia / Poszukiwania”, to tytuł projektu, na który GOK uzyskał dofinansowanie z programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska”. We wrześniu i październiku czekają nas, spotkania, warsztaty, które mają na celu przybliżenie, nazwanie oraz spróbowanie wytworów kuchni regionalnej z pogranicza kuchni kujawskiej i pomorskiej. Na działania złożą się spotkania z historykami i popularyzatorami kuchni regionalnej, warsztaty kulinarne oraz podsumowanie działań w postaci festynu dla mieszkańców.

Zaproszenie na drugie spotkanie o regionalnych kulinariach...

Jak co roku, i w tym, odwiedzą nas uczestnicy "Muzycznych wakacji z pasją" z Bachotka. I bardzo się z tego cieszymy! Ponad 40-oro muzycznie "zakręconych" młodych ludzi spędza wakacje (ciężko pracuje) na Pojezierzu Brodnickim, a na koniec dzieli się z publicznością, tym, czego się przez ten czas nauczyli. Z nami w Górznie też się podzielą podczas sobotniego koncertu. Zaczynamy o 15:30 w sobotę 24 sierpnia. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy do GOK-u.