PLAN IMPREZ 2018
2018-01-01 00:00

Podajemy szczegółową specyfikację gotówki z puszek:

1700 jednogroszówek, 1030 dwugroszówek, 900 pięciogroszówek, 800 dziesięciogroszówek, 475 dwudziestogroszówek, 301 pięćdziesięciogroszówek, 428 jednozłotówek, 278 dwuzłotówek, 185 pięciozłotówek, 279 banknotów dziesięciozłotowych, 129 banknotów dwudziestozłotowych, 58 banknotów pięćdziesięciozłotowych, 27 banknotów stuzłotowych i 3 banknoty dwustuzłotowe, co daje SUMĘ: 13887,10 złotych !!! Gotówkę dziś wpłaciliśmy na konto WOŚP w BS Brodnica oddział Górzno (dziękujemy pracownikom za wsparcie). Trwają jeszcze aukcje na Allegro "podpięte" pod sztab w Górznie, z których pieniądze trafią bezpośrednio na konto WOŚP. Lekko spóźniony wystartuje też do licytacji "wośpowy" i geocachingowy travelbag.

Zapraszamy na koncert muzyczny z okazji powrotu Górzna do wolnej Polski. W niedzielę 19 stycznia 2020 o 19:00 w GOK-u  na scenie wystąpi przy akompaniamencie pianina Joanna Przyborowska z programem pt.;" Śpiew to życie". Pani Joanna jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki, trenerem wokalnym. To absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno - Aktorskim; specjalność - Wokalistyka Estradowa. Na pianinie towarzyszył jej będzie pan Ariel Suchowiecki - pianista, kompozytor, aranżer. Student Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu i muzyki estradowej w klasie prof. Włodzimierza Nahornego. Odbywał praktyki pianistyczne we włoskim konserwatorium G.F. Ghedini w Cuneo. Współpracuje z wieloma artystami i wokalistami scen trójmiejskich. Akompaniator na wielu festiwalach wokalnych. Współtwórca Pracowni Muzycznej - Bear Sound.

Zapraszamy Państwa do naszej sali na koncert / spotkanie / podróż pt.: "Mikołajki z góralami". 6 grudnia 2019r. o 19:00 na scenie GOK-u zaprezentuje się Kapela Andrzeja Kalaty z Zakopanego.

12 stycznia 2020r. kolejny już, 28-y finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tego finału to: "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". W Górznie zbierać będziemy przed i po mszach św. na ulicach oraz w trakcie finału w GOK-u, podczas licytacji oczywiście z akcentem muzycznym, bo finał to, jak głosiło początkowe "wośp'owe" hasło, LETNIA ZADYMA W ŚRODKU ZIMY, teraz niestety w środku tylko tej kalendarzowej.

"Etnokuchnia / Poszukiwania" to projekt zrealizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Górznie z programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2019" i składał się z otwartych spotkań z regionalistami, historykami, etnografami, podczas których słuchaliśmy i dyskutowaliśmy na temat naszych regionalnych kulinariów. Następnie odbyły się zamknięte (dla członkiń KGW z gminy Górzno) warsztaty kulinarne w Dworku Wapionka. Całość oficjalnie zakończyliśmy festynem na rynku w Górznie. Wartością DODANĄ była zabawa w świetlicy w Miesiączkowie zorganizowana wspólnie przez KGW Miesiączkowo, KGW Gminy Górzno, KGW Zaborowo oraz KGW Górzno-Wybudowanie połączona z oglądaniem poniższego filmu.