DOKUMENTY DO POBRANIA
-0001-11-30 00:00

To już po raz 7 GOK w Górznie organizujemy "Lata w teatrze". W "teatralną przygodę" wyruszyliśmy wraz z grupą uczestników 20 lipca w Gołkowie, gdzie we współpracy ze Niepubliczną Szkołą Podstawową w Gołkowie odbywają się warsztaty cyrkowe, muzyczne, teatralne i fotograficzne. W tym roku, po raz drugi, realizujemy "Lato w teatrze +", jako jedna z 4 instytucji w Polsce. Formuła "+" polega na przeprowadzeniu projektu w partnerstwie z inną instytucją, która do tej pory nie brała udziału w projekcie. W zeszłym roku był to MGOK Lidzbark, a w tym, naszym partnerem jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka z Płośnicy. Na zakończenie warsztatów, w piątek, 31 lipca na pewno przygotujemy dla Państwa niespodziankę. Szczegółowe informacje już wkrótce poprzez znane Państwu kanały informacji (plakat, gablota, media społecznościowe, strona internetowa).

Macie pomysł na działanie kulturalne? Pomożemy go zrealizować! Mamy na to pieniądze!

Szczegóły w poniedziałek 29 czerwca o 17:00 w GOK-u.

Oto aktualny, tymczasowy, regulamin dla uczestników/odbiorców wydarzeń kulturalnych organizowanych przez GOK w Górznie.

Po przerwie zapraszamy do GOK-u na projekcję filmu, przyjeżdżają Światłoczuli z filmem "BOŻE CIAŁO". Tradycyjnie po projekcji spotkamy się osobą związaną z filmem, tym razem odwiedzi nas, osoba odpowiedzialna za montaż, pan Przemysław Chruścielewski. Mając na uwadze ministerialne wytyczne i Państwa bezpieczeństwo widownia zostanie przygotowana jak w funkcjonujących już kinach. A zatem co drugie miejsce wolne, kolejny rząd naprzemiennie. Widzowie zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Wynikająca z wytycznych ograniczona liczba miejsc zmusza nas do powzięcia decyzji o przyjmowaniu pod Państwa wcześniejszych rezerwacji. Telefonicznie 564989253 albo osobiście w godzinach otwarcia GOK. Film, jak zawsze, za darmo.

Kultura w sieci z Górzna

Gminny Ośrodek Kultury w Górznie jest również jednym z beneficjentów programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci". Projekt zatytułowany "Poezja w sieci" uzyskał dofinansowanie 24000,00 zł na przeprowadzenie pogłębiających warsztatów on-line ze specjalistami, mentorami z zakresu aktorstwa, fotografii, muzyki oraz wideo. Ma na celu wybór utworów przez grupę uczestników, przygotowanie własnej ich interpretacji oraz zilustrowanie go muzycznie, fotograficznie albo za pomocą wideo. W ten sposób blisko 10 zamkniętych form artystycznych utworów poetyckich, które trafią do sieci. Działanie potrwa 3 miesiące.